ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ – НЕ ТРЕНД, А НЕОБХІДНІСТЬ

18 травня 2021 року відбулась конференція «Через якість врядування до успішності українських громад» в рамках 23 Міжнародної виставки енергоефективного опалення, вентиляції, кондиціювання, промислового холоду, водопостачання, відновлювальної енергетики, сантехніки та басейнів. Організаторами даного заходу були Державний Фонд Енергоефективності та Асоціація «Енергоефективні міста України». До асоціації входять 90 міст-членів, серед яких і Українська міська територіальна громада.

Енергоефективність та енергоефективні заходи – це шлях до нового життя, адже саме за цим безбідне майбутнє. Активне впровадження енергоефективних систем у всіх сферах життя у сьогоденні і є найважливішою складовою майбутнього розвитку міста, громади, області та країни в цілому.

Українська громада всебічно вивчає та реалізовує можливі заходи енергоефективності, наразі розробляється план дій сталого енергетичного розвитку та клімату, консультаційним експертом якого є АЕМУ. Окрім того, у виконавчому комітеті Української міської ради працює спеціаліст з енергоменеджменту (енергоменеджер).

Зауважимо, що на території Української міської територіальної громади вже утворені 17 ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, 1 ЖБК (житлово-будівельний кооператив), 1 КІЗ (кооператив індивідуальних забудовників), діють міські програми: «Програма розвитку ЖКГ на 2021 р.», «Сприяння створенню та діяльності ОСББ у місті Українка на 2019-2022 роки», Програма «Тепла оселя» на 2020-2023, метою яких є не лише інформування, а і підтримка з боку влади та допомога у заощадженні коштів і, цим самим, стимулювання до енергоощадності.

Окрім того, наразі закінчуються роботи згідно з умовами грантового проєкту Європейської Комісії “Встановлення системи автоматизованого моніторингу енергоресурсів в бюджетних установах та термомодернізація будівель Палацу культури “Енергетик” та Спортивного комплексу “Енергетик” з використанням відновлювальних джерел енергії в м. Українка”. Проєкт реалізує виконавчий комітет Української міської ради за підтримки Європейського Союзу в межах програми «Угода мерів – Демонстраційні проєкти» СоМ-DeP.

Станом на травень 2021 року в місті налічується 61 багатоквартирний будинок, 45 з яких обслуговує ПОЖ, а в 16 – створені ОСББ, ЖБК та КІЗ.

Звертаємо вашу увагу, що Президент України Володимир Зеленський ще не підписав Закон, який має врегулювати питання перехідного періоду, що виникають у зв’язку із введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та необхідністю прийняття співвласниками усіх багатоквартирних будинків (незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком) рішень про моделі організації договірних відносин з виконавцями комунальних послуг (крім послуг з постачання та розподілу електричної енергії та природного газу), саме тому жителі ще мають час утворити у своїх будинках ОСББ або обрати обслуговуючу компанію.

Інформує: Управління економічного розвитку виконавчого комітету УМР