Cтан захворюваності на COVID-19 в Українській міській територіальній громаді

Станом на 02.02.2022р. захворюваність по населених пунктах з наростаючим підсумком така:

Українська міська територіальна громада – 3169,  із них: м. Українка – 2552, с. Трипілля – 387,  с. Халеп’я – 66,  с. Витачів – 64,  с. Жуківці – 60,  с. Верем’я – 21,  с. Щербанівка – 19.

Одужали:

2989,  із них: м. Українка – 2411, с. Трипілля – 358,  с. Халеп’я – 61,  с. Витачів – 62,  с. Жуківці – 58,  с. Верем’я – 19,  с. Щербанівка – 20.

Померли:

Українська міська територіальна громада – 43,  із них: м. Українка – 34,  с. Трипілля – 7,  с. Халеп’я – 2.

У трьох територіальних громадах   Обухівського  району – Обухівській міській територіальній громаді, Українській міській територіальній громаді та  Козинській селищній територіальній громаді захворіло з лабораторно підтвердженим діагнозом  12523  осіб, із них померло  199   осіб. Відсоток  госпітальної   летальності  складає – 1,6 %.

Штам вірусу «Омікрон» , який має високу заражуваність, швидко передається від хворого чи носія до здорової людини та  обходить імунітет. Хворіють і щеплені, у т.ч.  третьою бустерною дозою, і ті, хто перехворів. Інфекція вражає і  дітей та молодих  людей. «Омікрон»,  в першу чергу,  вражає верхні дихальні шляхи. А тому  типовими скаргами є закладений ніс або сильний кашель, біль у горлі, втрата апетиту, загальна слабкість, можлива біль у попереку. Але може бути безліч  варіантів у симптоматиці – це залежить від імунітету кожної людини.

Захворювання в основному протікає в легкій формі, летальність складає 0,2-0,3 відсотка, що, як мінімум, на порядок нижче, ніж при штамі корона вірусу «Дельта» . Людей помирає в десять разів менше.

А тому слід заспокоїтись і не нервувати, так як тривалий стрес негативно  впливає на організм та робить його вразливим перед вірусом.

При перших симптомах захворювання необхідно звернутись до сімейного лікаря, зробити лабораторні дослідження (ПЛР), щоб  виключити грип та ГРВІ. Не займайтесь  самолікуванням. Лікар, у залежності від тяжкості захворювання, прийме рішення – залишатись вам на амбулаторному лікуванні, на самоізоляції, чи направить на стаціонарне лікування, враховуючи наявні хронічні захворювання легень , судин, нирок.

Знаходячись на самоізоляції, щоб не заразити членів сім’ї, потрібно дотримуватись вимог особистої гігієни та протиепідемічних заходів. А це – носіння всіма членами сім’ї захисних масок, дотримання  вимог дезінфекції, режиму провітрювання. А також  приймати  всі ліки, згідно з протоколом лікування, які призначив сімейний лікар.

Директор   Обухівської  районної філії  ДУ «Київський обласний  ЦКПХ  МОЗ  України»

А.В.Власенко.

Попередня ПРО Українську лікарню. ПРО перспективи розвитку медицини в нашій громаді