БЕЗПЕКА ПІД ЧАС ПОМИНАЛЬНИХ ВИХІДНИХ

Український гідрометцентр попереджає про те, що пожежна небезпека панує нині у більшості регіонів країни. Проте для громадян, які звикли вирішувати проблеми зі сміттям, сухостоєм та залишками рослинності шляхом випалювання, такі попередження ні про що не говорять. Тож, ця варварська споконвічна «традиція» продовжує нищити природу і додає чимало роботи рятувальникам.

Черговим викликом для підрозділів ДСНС можуть стати і поминальні дні, які відзначаються за тиждень після Великодня. У цей час українці вшановують пам’ять своїх рідних, несуть на їхні могили штучні квіти та впорядковують місця спочину родичів, знову ж таки, спалюючи зайве сміття та рослинність. Горять і минулорічні пластикові квіти, і суха трава, і усе живе навколо… Крім того, щороку неконтрольовані багаття спалюють десятки кладовищ по всій Україні.

Саме тому, рятувальники попереджають людей про важливість неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час поминальних днів та у ході господарських робіт на власних присадибних ділянках. Церква нагадує, що душі померлих не потребують матеріальних благ і найкращим виявом пам’яті та любові до рідних є відкриті серця та щира молитва. Рятувальники ж закликають: залиште землі наших предків своїм нащадкам!

Наголошуємо, що за підпали в Україні передбачена кримінальна відповідальність, а за знищену землю та зруйновані вогнем долі відповідати доведеться перед наступними поколіннями, які змушені будуть жити серед попелу і смогу.

Обухівський РС ГУ ДСНС