Міська рада - Пн-Чт: 8:00 - 17:15; Пт: 8:00 - 15:45; Сб, Нд: вихідні

Суб’єктам господарювання

Порядок організації  виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади

Розділ 1. Загальні положення

1.1 Головною метою організації виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади є забезпечення умов для задоволення підприємницької ініціативи у здійсненні торгівлі та наданні послуг на території громади, наповнення споживчого ринку товарами та послугами.

1.2. Порядок організації виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади (далі Порядок) визначає основні вимоги щодо організації виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, що поширюються на суб’єктів господарювання всіх форм власності та громадян, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території громади, визначає умови надання місць для їх розміщення, порядок облаштування та відповідальність за порушення вимог цього Порядку.

1.3. Діяльність суб’єктів у сфері здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади регулюється Законами України «Про захист прав споживачів», «Про благоустрій населених пунктів», «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», Порядком провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженим постановою КМУ від 15.06.2006р. №833, Правилами роботи дрібнороздрібної торговельної мережі, затвердженими наказом Міністерства зовнішніх економічних зв’язків і торгівлі України від 08.07.1996р. №369, Правилами роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затвердженими наказом Мінекономіки від 11.07.2003р. №185, Правилами будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затвердженої Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 1.03.2006р. №110, іншими нормативно – правовими актами, що регламентують торговельну діяльність, санітарними правилами, правилами благоустрою та даним Порядком.

1.4. Дія цього Порядку не поширюється на розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, вимоги до розміщення яких визначені наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 р. № 244.

1.5. Дія цього Порядку не поширюється на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі (ярмарку), що здійснюється на території КП «Міський ринок м.Українка».

1.6. Даний Порядок не поширюється на випадки наявності специфічних умов при роботі об’єкта, що вимагають додаткових заходів щодо контролю безпеки діяльності об’єкта (наприклад, наявність газового устаткування, балонів високого тиску, тощо).

Розділ ІІ. Визначення термінів

У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:

2.1. Виїзна (виносна) торгівля – це дрібнороздрібна торгівля за межами торговельного приміщення продовольчими та непродовольчими товарами нескладного асортименту, яка здійснюється через: пункти некапітальної забудови (кіоски, ларі, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів, торговельні автомати); засоби пересувної мережі (автомагазини, автокафе, авторозвозки,  автоцистерни,  лавки-автопричепи, візки, спеціальне технологічне обладнання  (низькотемпературні   лотки-прилавки), розноски, лотки, столики тощо). 

2.2.  Послуги у сфері відпочинку та розваг – це послуги, які надаються суб’єктами господарювання за межами закритих приміщень, а саме: послуги з прокату каяків, байдарок, САП-бордів, човнів, велосипедів, іграшкових машинок, електро-веломобілів, лежаків тощо; послуги, що надаються на розважальних атракціонах, батутах, надувних дитячих майданчиках, лабіринтах, тощо; послуги, які надаються при використанні тварин; послуги пересувних цирків.

2.3. Ярмарок – захід, безпосередньо пов’язаний з тимчасовою роздрібною (оптовою) виїзною (виносною) торгівлею, що проводиться суб’єктом господарювання в певному місці та у визначений строк через пункти некапітальної забудови та засоби пересувної мережі, в т.ч. в рамках культурно-масових заходів.

2.4. Схема розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг – графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг з визначеним розміром тимчасової споруди та з прив’язкою до місцевості.

2.5. Суб’єкт господарювання – фізична особа-підприємець, юридична особа, громадянин, яка подає заяву до виконавчого комітету Української міської ради та отримує рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та/або надання послуг (в окремих випадках розпорядження міського голови) на здійснення продажу товарів або надання послуг.

2.6. Інші терміни, що не визначені в цьому Порядку, вживаються у значенні, передбаченому чинним законодавством України.

Розділ ІІІ. Порядок розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг 

3.1. Суб’єкти господарювання здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг в сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади за умови отримання рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної торгівлі та/або надання послуг на території Української територіальної громади.

3.2. Для розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері розваг суб’єкт господарювання подає наступні документи: 

– заява на ім’я міського голови згідно з додатком 1 до Порядку; 

– копія свідоцтва про державну реєстрацію/копія виписки з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

– копія паспорта та ідентифікаційного номера;

– копія свідоцтва про сплату єдиного податку (для ФОП, які працюють на спрощеній системі оподаткування) із зазначенням КВЕД (видів економічної діяльності) відповідно до спеціалізації;

– схема розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг із зазначенням розмірів місця торгівлі й відстаней до найближчих капітальних об’єктів (будинків, проїзної частини вулиць, тротуарів і т.д.), погоджена у відділі містобудування, архітектури та розвитку інфраструктури виконавчого комітету Української міської ради;

– фотоматеріали зображення зовнішнього вигляду об’єкта;

– копії ветеринарних паспортів на тварин (у разі надання послуг з використанням тварин); 

– копію дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки територіального управління Держпраці України (у разі розміщення атракціонів та іншого обладнання, що відноситься до переліку робіт підвищеної небезпеки);

– копії документів щодо технічних характеристик та стану обладнання (у разі розміщення атракціонної техніки та іншого обладнання);

– копію технічного паспорту транспортного засобу (у разі розміщення транспортного засобу для здійснення виїзної (виносної) торгівлі).

3.3. Заява підлягає погодженню з власниками/користувачами земельних ділянок у разі якщо об’єкт виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг планується розмістити на земельних ділянках, що не належать до комунальної власності громади. 

3.4. Сектор торгівлі управління економічного розвитку Виконавчого комітету Української міської ради забезпечує: 

– попередній розгляд заяви та додатків до неї;

– підготовку відповідного проекту рішення та винесення питання на засідання  виконавчого комітету Української міської ради;

– надання екземпляру рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження або відмову на розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг.

3.5. У випадку одночасного звернення 2-х або більше суб’єктів господарювання, які бажають розмістити об’єкти виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері розваг на одному місці, пріоритетне право надається:

3.5.1. В першу чергу – суб’єктам господарювання, які зареєстровані на території Української територіальної громади та сплачують податки до місцевого бюджету громади;

3.5.2. В другу чергу – суб’єктам господарювання, які здійснювали виїзну (виносну) торгівлю / надавали послуги у сфері відпочинку та розваг у попередніх періодах на тому ж самому місці та у яких відсутні будь-які порушення вимог, обов’язкових до виконання при здійсненні торгівлі чи наданні послуг.

3.6.  Рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг видається на термін не більше 1 року. В подальшому можливе продовження терміну дії рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг за заявою суб’єкта господарювання за умови прийняття відповідного рішення. 

3.7. Для організації виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері розваг під час проведення культурно-масових заходів (ярмарків) погодження може бути оформлене розпорядженням міського голови. 

Розділ ІV. Вимоги до розміщення та функціонування об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг

4.1 Суб’єкти господарювання, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади повинні суворо дотримуватись норм і правил, що регламентують відповідний вид діяльності, забезпечити дотримання санітарних норм, протипожежних, екологічних і інших правил, а також дотримання умов праці і правил особистої гігієни.

4.2. Здійснення виїзної торгівлі забороняється:

– в межах інженерних комунікацій;

– на газонах, зелених насадженнях (дозволяється за умови збереження зелених насаджень);

– на землях, обтяжених правами землекористувачів, без їх згоди;

– в природоохоронних зонах, охоронних зонах пам’ятників історії та культури біля фасадів адміністративних і культових будівель (за винятком обслуговування заходів).

4.3. Забороняється розкладка й продаж товарів у коробках, ящиках або іншій випадковій тарі, на тротуарі, землі, газонах тощо.

4.4. Біля кожного об’єкту виїзної (виносної) торгівлі повинна бути встановлена урна для сміття. 

4.5. Засоби вимірювання, що використовуються при продажу товарів на виїзній торгівлі, повинні бути у справному стані та в установленому порядку періодично перевірятися.

4.6. Під час та після завершення здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг суб’єкти господарювання зобов’язані щоденно вживати заходи по наведенню чистоти на місці торгівлі чи надання послуг й біля нього, забезпечуючи прибирання шляхом укладання договорів на прибирання території і вивіз сміття.

4.7. Суб’єкти, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та надання послуг у сфері відпочинку та розваг зобов’язані не допускати захаращування і обмеження видимості пішохідних доріжок, проїжджої частини доріг і вулиць, переходів, зупинок транспорту, дорожніх знаків, світлофорів, зелених зон, перешкоджання вільному руху пішоходів.

4.8. Суб’єкти господарювання повинні відшкодовувати збитки, завдані об’єкту благоустрою під час здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг у відповідності до норм діючого законодавства.

4.9. Суб’єкти господарювання зобов’язані негайно звільнити місце торгівлі чи надання послуг, якщо буде потреба у проведенні ремонтних, аварійно-рятувальних робіт, робіт з попередження або ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.         

4.10. Забороняється зміна спеціалізації об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг. 

4.11. Розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг здійснюється на землях комунальної власності без оформлення правовстановлюючих документів на користування земельною ділянкою.

4.12. Виїзна (виносна) торгівля та надання послуг у сфері відпочинку та розваг на території Української територіальної громади здійснюється з 8.00 до 22.00 години. 

Розділ V. Підстави для відмови в погодженні на розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг

5.1. У наданні погодження може бути відмовлено з наступних підстав:

– подання встановленого пакету документів не в повному обсязі;

– виявлення недостовірної інформації в поданих документах;

– відсутність у переліку основних видів діяльності суб’єкта господарювання, згідно даних Єдиного державного реєстру, виду діяльності, що пов’язане із предметом погодження.

5.2. У разі виникнення  підстав, передбачених пунктом 5.1 розділу 5  Порядку, сектор торгівлі управління економічного розвитку виконавчого комітету Української міської ради протягом 5 робочих днів з дня реєстрації заяви на адресу заявника готує відповідний лист. У випадку, якщо зауваження стосувались подання пакету документів не в повному обсязі та своєчасного надання заявником відсутніх документів, сектор торгівлі управління економічного розвитку виконавчий комітет Української міської ради повернеться до розгляду заяви.

5.3. Відмова у наданні погодження може бути оскаржена у встановленому чинним законодавством порядку.

Розділ VI. Порядок оплати за користування місцями розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг

6.1. Користування місцями розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг є платним.

6.2. Плата за користування місцем для встановлення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг для суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг потягом тривалого періоду за один календарний день розраховується за наступною формулою:

Рп = П * ЗПмін * 0,2 %, де

Рп – розмір плати за 1 день, грн,

П – загальна площа об’єкта, м2

ЗПмін – розмір мінімальної заробітної плати, що діє на момент погодження місця розташування.

6.3. Плата за користування місцем для встановлення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг для суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг в період проведення культурно-масових заходів за один календарний день розраховується за наступною формулою:

Рп = П * ЗПмін * 1 %, де

Рп – розмір плати за 1 день, грн,

П – загальна площа об’єкта, м2

ЗПмін – розмір мінімальної заробітної плати, що діє на момент погодження місця розташування.

6.4. Розрахунок суми за розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг здійснюється сектором торгівлі управління економічного розвитку виконавчого комітету Української міської ради відповідно до зазначеної в заяві площі та кількості днів торгівлі або надання послуг. 

6.5. Загальна площа, яка використовується суб’єктом господарювання у процесі виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг, відповідно до якої здійснюється розрахунок суми за користування місцями розміщення об’єкта, повинна враховувати площу поза межами об’єкта, якщо ця територія використовується суб’єктом господарювання з метою торгівлі чи надання послуг.

6.6. Плата за користування місцем для розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг зараховується до міського бюджету Української міської ради.

6.7. Плата за користування місцем для розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг під час проведення ярмарків може стягуватися визначеним організатором ярмарку.

6.8. У разі дострокового припинення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку розваг, якщо кошти проплачені за весь період, невикористана частина грошей не повертається.

6.9. Плата за користування місцем для здійснення виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку розваг проводиться до здійснення торгівлі чи надання послуг.

6.10. Розміщення об’єктів виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку розваг без проведення відповідної оплати забороняється.

Розділ VII. Відповідальність і контроль за дотриманням цього Порядку

7.1 Відповідальність за порушення вимог щодо організації виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг суб’єкти господарювання та їх уповноважені особи несуть згідно чинного законодавства України.

7.2. Контроль за дотриманням цього Порядку здійснюється посадовими особами виконавчого комітету Української міської ради та ГФ «Українська міська варта» в межах їх повноважень, відповідно до законодавства.

7.3 Суб’єкти господарювання та громадяни, які здійснюють виїзну торгівлю без отримання погодження шляхом отримання рішення виконавчого комітету Української міської ради або з порушенням вимог цього Порядку притягуються до адміністративної відповідальності згідно ст. 160 КУпАП.

Розділ VIII. Порядок скасування погодження на організацію виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг

8.1 У разі порушення суб’єктом господарювання, що здійснює виїзну (виносну) торгівлю та/або надання послуг у сфері відпочинку та розваг, або його працівниками вимог законодавства України, що регулює відповідну діяльність суб’єкта господарювання, цього Порядку, інших нормативних актів, суб’єкт господарювання усно та/або письмово повідомляється про необхідність усунення порушень. У разі систематичного порушення або невиконання вимог усунути порушення, рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг скасовується. 

8.2 Рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг скасовується на підставі неодноразових (більше двох разів) обґрунтованих письмових скарг споживачів, або за поданням правоохоронних органів, або за результатами здійснення контрольних заходів.

8.3 Наслідком скасування рішення виконавчого комітету Української міської ради про погодження розміщення об’єкту виїзної (виносної) торгівлі та надання послуг у сфері відпочинку та розваг є припинення торгівлі на наступний день після прийняття відповідного рішення та доведення його до суб’єкта господарювання.

Українська територіальна громада, Київська обл., Україна

Режим роботи міської ради:

Понеділок – Четвер: 8:00 – 17:15; П’ятниця: 8:00 – 15:45; Субота, неділя: вихідні

© 2021 Українська громада - всі права захищено