Розпочато процедуру обрання управителя багатоквартирного будинку в місті Українка щодо будинків, в яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та співвласники яких не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком

Доводимо до відома усіх співвласників багатоквартирних будинків, що відповідно до рішення виконавчого комітету Української міської ради від 27.05.2021 року № 143 «Про організацію проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку в м. Українка та затвердження Положення про конкурсну комісію» розпочато процедуру обрання управителя багатоквартирного будинку в місті Українка щодо будинків, в яких не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та співвласники яких не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком.

Нагадуємо, що відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» співвласники можуть самостійно обрати одну з форм управління багатоквартирним будинком, зокрема:

• створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ);
  • обрання управителя (фізична особа – підприємець або юридична особа – суб’єкт підприємницької діяльності).

У разі якщо на дату проведення конкурсу співвласниками обрано управителя будинку чи створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, про що офіційно повідомлено виконавчий комітет Української міської ради та надано відповідні документи, дане рішення на такі будинки не розповсюджується та конкурс не проводиться.

Також інформуємо, що Законом України «Про житлово-комунальні послуги» послуга з поводження з побутовими відходами визначена як окрема комунальна послуга та з моменту обрання управителя чи створення ОСББ виключається з послуги з управління багатоквартирним будинком. Тобто, співвласники обов’язково мають укласти відповідні договори з надавачами даної послуги.

Більш детальну інформацію можна дізнатися у спеціалістів виконавчого комітету Української міської ради за телефоном: (04572) 7-54-41 або в кабінеті № 40 (3 поверх).