Чому депутати не голосують за земельні питання?

Сьогодні на сесії депутати Української міської ради відмовились голосувати за земельні питання, у зв’язку з ухвалою Київського окружного адміністративного суду щодо визнання протиправними та скасування рішень Української міської ради. Зазначимо, що серед великого переліку земельних питань – звернення жителів нашої громади щодо затвердження проєктів землеустрою та низки земельних питань, на вирішення яких вони чекають місяцями.

Інформуємо щодо рішення суду. У резолютивній частині ухвали Київського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2021 року про забезпечення позову не міститься жодних відомостей щодо заборони депутатському корпусу Української міської ради виконанню покладених на нього повноважень відповідно до Закону України «Про статут депутатів місцевих рад» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Зокрема, ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 15 вересня 2021 року про забезпечення позову, зупинені дії рішень Української міської ради VIII скликання в ОКРЕМИХ ЧАСТИНАХ та заборонено виконавчому апарату вчиняти будь які дії, що стосуються САМЕ зазначених частин.

Наголошуємо на тому, що рішенням Української міської ради Обухівського району Київської області №340/0/7-21-10-8 скл. від 23.09.2021 “Про внесення змін до рішення 1-сесії (друге пленарне засідання) Української міської ради 8 скликання від 07.12.2020 року “Про затвердження персонального складу постійних комісій Української міської ради VIII скликання” був змінений склад комісій, а дане рішення не міститься у резолютивній частині ухвали про забезпечення позову, заборони щодо вчинення дій стосовного вищевказаного рішення не існує.

Отже жодних дій, щодо оскаржуваних у Київському окружному адміністративному суді рішень, наразі депутатським корпусом не вчиняється, а засідання комісій та їх склад є легітимними.

Щодо рішення Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2021 року про визнання протиправними та скасування рішень Української міської ради (https://reyestr.court.gov.ua/Review/100848737) повідомляємо про те, що Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи.Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Отже, враховуючи вищевикладене, рішення Київського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2021 року станом на 25 листопада 2021 року не набрало законної сили.

Шановна громадо! Якщо у вас виникнуть додаткові питання – за роз’ясненнями можете звертатись до юридичного відділу Української міської ради (каб. № 11).